+18 İçerik 18 yaş altına olumsuz örnek oluşturabilir. 18 yaş üzeri iseniz girişe tıklayın.. Giriş Çıkış
sadsad x
asdasd

Toplam 320 ürün görüntüleniyor.

1 2 3 ... 5 ... 10 ... 20
1 2 3 ... 5 ... 10 ... 20

Kadın Sütyen

Geçmişte bir iç çamaşırı olmaktan çok mahremiyet aracı olarak kullanılan sütyen, ilk zamanlar sadece bir bez parçasından ibaretti. Zamanla yalnızca elbiselerin içinde göğüslerin estetik görünmesini sağlamak yerine başlı başına bir iç giyim ürünü haline gelen kadın sütyen, farklı renk ve modelleri ile şıklık ve rahatlık için kullanılır oldu. Kadınların sağlığı açısından da gerekli olan sütyenler, vücut deformasyonunun da önüne geçme işlevine sahip. Yani sütyen neden giyilir sorusunun yalnızca estetik görünmek biçiminde cevaplanamayacağı açık.

Yüzyıllardır farklı kumaşlardan elde edilip farklı şekillerde üretilen ve giyilen sütyenleri kullanmanın en büyük faydası göğüs sarkmalarının önüne geçmesidir. Sütyen giymemek ya da yanlış sütyen modelleri tercih etmek ise hem sağlık hem de konfor açısından sakıncalar barındırmaktadır. Sütyen, rahat ve özgürce hareket etmeyi sağlamanın yanında göğüslerin yapısının bozulmaması için de gerekli bir iç giyim ürünüdür. Ayrıca göğüs uçları bedenin hassas noktaları olduğu için sutyenler sayesinde korunmuş olurlar.

 

Sütyen Çeşitleri

Göğüsleri örtmenin yanında desteklemek ve kaldırmak gibi işlevleri bulunan sütyenler, temel bir giyecek olarak tüm kadınların ihtiyacıdır. Bir iç çamaşırı olmakla birlikte başlı başına bir aksesuar ve hatta giyim ürünü de sayılan sütyenin birçok farklı çeşidi üretilmektedir.

İlk ayrım sporcu sütyen modelleri ile fantezi sütyen modelleri arasında yapılabilir. Fantezi modeller genellikle dantelli sütyen çeşitlerinden oluşur. Göğüslerinin daha büyük gözükmesini isteyenlerin kullandığı destekli sütyen ve desteksiz sütyen modelleri ise hem spor hem fantezi çeşitlerde mevcuttur. Sporcu sutyenleri genellikle toparlayıcı sütyen çeşitleri gibi görev görür ve rahat hareket edilmesini sağlar. Dekolte sütyen modelleri ise giyilen kıyafetin dekoltesine uygun şekilde tercih edilebilir. Askısız kullanım için straplez sütyen uygun iken tek başına giymek ya da giysinin altından rahatça göstermek için büstiyer ve bralette modelleri seçilebilir. Ayrıca kıyafetlerin altında belli olmayan dikişsiz sütyen modelleri de son yıllarda çok revaçtadır. Tüm bu sütyen çeşitleri ile sütyen takımı modellerine Stilimon’un avantajları ve uygun fiyatları ile sahip olabilirsiniz. 

 

Doğru Sütyen Seçimi Nasıl Yapılır?

Rahatlık ve sağlığın muhafazası için sütyen seçimi yapılırken bazı kriterlere dikkat edilmesi elzemdir. Bu kriterlerden ilki cilde doğrudan temas eden bu ürünlerin fazla polyester içermeyen kumaşlardan üretilmesi olacaktır. Pamuk oranı yüksek kumaşlar, nefes alabilen ve teri emen yapısı sayesinde cilt rahatsızlıklarının önüne geçilmesi sağlar. Fakat sentetik kumaşlardan elde edilen sütyenler son derece şık olduğu için kadınların vazgeçilmez iç giyim ürünleridir. Bu durumda dışı sentetik, tene değen iç yüzeyi ise pamuklu sütyenleri satın almak uygundur.

Doğru sütyen seçimi yapmak için bir diğer kriter ise sütyen ölçüsünün bedeninize göre olmasıdır. Kendi bedeninizden daha küçük ya da daha büyük sütyenler seçmek kendinizi rahatsız hissetmenize neden olur. Sağlığınızı da etkileyecek bu yanlış seçimler sütyen ölçülerini bilmemekten kaynaklanır. Sütyen alırken önce ölçülere hâkim olmak gerekir. Sütyen bedenleri ise belirlenmesi çok zor olmayan ama yöntem bilmeyi gerektiren bir konudur.

 

Sütyen Ölçüsü Nasıl Belirlenir?

Kadın sütyen ölçüleri iki değerden oluşur. Bu ölçülerin ilki beden ölçüsü adı verilen sırttan göğüs altına kadar olan uzaklığı ifade eder. Sütyen bedeninizin ölçüsünü belirlemeniz için bir mezura kullanmanız yeterlidir. Göğüs altı hizasından tüm sırtınızın çevresini dolaşacak şekilde mezuranın iki ucunu bir araya getirerek doğru sütyeni almak için beden ölçünüzü alabilirsiniz. Bu işlem sırasında mezuranın kaymamasına ve bedeninize bol ya da dar gelmemesine özen gösterin. Mezuranın bedeninize yatay gelecek şekilde durması da sizi doğru sonuca götürecektir.

Sütyen beden ölçüleri beşer santimetrelik birimler halinde yükselir. Meme altınızın çevresi 70 cm ve altı bir değerse sütyen ölçünüz en küçük sütyen bedeni olan 70’dir. 71-75 cm arası 75 beden, 76- 80 cm arası 80, 81-85 cm arası 85, 86-90 cm arası değerler 90, 91-95 cm arası 95 beden ve 96-100 cm arası 100 bedendir. 100 cm üzerindeki meme altı çevresi değeri ise 105 beden ve üzerine denk gelir.

Özel Kadınlar İçin Eşsiz Sütyen Modelleri

Stilimon iç giyim koleksiyonun en dikkat çekici parçalarından olan sütyenler, mükemmel kalıbı ile vücudunuzu en ideal forma sokuyor. Dik, asil ve göz kamaştırıcı bir görüntüyü destekleyen keyifli tasarımlar sayesinde göğüsler kıyafetlerin içinden daha doğal görünebiliyor. Yumuşacık kumaşı ve konforlu tasarımıyla, Stilimon ürünleri kadınlara hareket özgürlüğü tanıyor. Göğüs formunuza uygun sütyen modellerini uygun fiyat avantajları hemen keşfedin, stilinizi yükseltirken konforu gün boyu elden bırakmayın.

Sütyen ölçülerinde ikinci değer cup, yani bone ölçüsüdür. Beden ölçüsünde vücut genişliği önemli iken cup ölçüsünde göğüs büyüklüğü esas alınır. Cup ölçüsü de yine bir mezura ile belirlenir. Mezurayı sırtınızdan başlayarak göğsün en yüksek yerinden, yani uç kısmında geçirmeniz gerekir. Çıkan değer göğüs altı çevresinden daha yüksek olacaktır. Elde edilen bu iki değer arasındaki fark hesaplanır ve sütyen beden ölçüsü harf karşılığına bakılır. Sütyen harfleri A, B, C, D ve DD şeklindedir. Göğüs üstü çevreniz ile göğüs altı çevreniz arasındaki fark 6,5 santimetreden küçük çıkıyorsa cup ölçünüz A’dır. Bu fark 6, 5 ila 13 cm arasında ise B, 14- 19, 5 cm arası C, 19,5- 26 cm arası D, çıkan değer 26 santimetreden büyükse DD sizin cup ölçünüzdür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.