+18 İçerik 18 yaş altına olumsuz örnek oluşturabilir. 18 yaş üzeri iseniz girişe tıklayın.. Giriş Çıkış x
sadsad x
asdasd

Toplam 224 ürün görüntüleniyor.

1 2 3 ... 5 ... 8 ... 14
1 2 3 ... 5 ... 8 ... 14

Kadın Sütyen

Geçmişte bir iç çamaşırı olmaktan çok mahremiyet aracı olarak kullanılan sütyen, ilk zamanlar sadece bir bez parçasından ibaretti. Zamanla yalnızca elbiselerin içinde göğüslerin estetik görünmesini sağlamak yerine başlı başına bir iç giyim ürünü haline gelen kadın sütyen, farklı renk ve modelleri ile şıklık ve rahatlık için kullanılır oldu. Kadınların sağlığı açısından da gerekli olan sütyenler, vücut deformasyonunun da önüne geçme işlevine sahip. Yani sütyen neden giyilir sorusunun yalnızca estetik görünmek biçiminde cevaplanamayacağı açık.

Yüzyıllardır farklı kumaşlardan elde edilip farklı şekillerde üretilen ve giyilen sütyenleri kullanmanın en büyük faydası göğüs sarkmalarının önüne geçmesidir. Sütyen giymemek ya da yanlış sütyen modelleri tercih etmek ise hem sağlık hem de konfor açısından sakıncalar barındırmaktadır. Sütyen, rahat ve özgürce hareket etmeyi sağlamanın yanında göğüslerin yapısının bozulmaması için de gerekli bir iç giyim ürünüdür. Ayrıca göğüs uçları bedenin hassas noktaları olduğu için sutyenler sayesinde korunmuş olurlar.

Sütyen Çeşitleri

Göğüsleri örtmenin yanında desteklemek ve kaldırmak gibi işlevleri bulunan sütyenler, temel bir giyecek olarak tüm kadınların ihtiyacıdır. Bir iç çamaşırı olmakla birlikte başlı başına bir aksesuar ve hatta giyim ürünü de sayılan sütyenin birçok farklı çeşidi üretilmektedir.

İlk ayrım sporcu sütyen modelleri ile fantezi sütyen modelleri arasında yapılabilir. Fantezi modeller genellikle dantelli sütyen çeşitlerinden oluşur. Göğüslerinin daha büyük gözükmesini isteyenlerin kullandığı destekli sütyen ve desteksiz sütyen modelleri ise hem spor hem fantezi çeşitlerde mevcuttur. Sporcu sutyenleri genellikle toparlayıcı sütyen çeşitleri gibi görev görür ve rahat hareket edilmesini sağlar. Dekolte sütyen modelleri ise giyilen kıyafetin dekoltesine uygun şekilde tercih edilebilir. Askısız kullanım için straplez sütyen uygun iken tek başına giymek ya da giysinin altından rahatça göstermek için büstiyer ve bralette modelleri seçilebilir. Ayrıca kıyafetlerin altında belli olmayan dikişsiz sütyen modelleri de son yıllarda çok revaçtadır. Tüm bu sütyen çeşitleri ile sütyen takımı modellerine Stilimon’un avantajları ve uygun fiyatları ile sahip olabilirsiniz. 

Doğru Sütyen Seçimi Nasıl Yapılır?

Rahatlık ve sağlığın muhafazası için sütyen seçimi yapılırken bazı kriterlere dikkat edilmesi elzemdir. Bu kriterlerden ilki cilde doğrudan temas eden bu ürünlerin fazla polyester içermeyen kumaşlardan üretilmesi olacaktır. Pamuk oranı yüksek kumaşlar, nefes alabilen ve teri emen yapısı sayesinde cilt rahatsızlıklarının önüne geçilmesi sağlar. Fakat sentetik kumaşlardan elde edilen sütyenler son derece şık olduğu için kadınların vazgeçilmez iç giyim ürünleridir. Bu durumda dışı sentetik, tene değen iç yüzeyi ise pamuklu sütyenleri satın almak uygundur.

Doğru sütyen seçimi yapmak için bir diğer kriter ise sütyen ölçüsünün bedeninize göre olmasıdır. Kendi bedeninizden daha küçük ya da daha büyük sütyenler seçmek kendinizi rahatsız hissetmenize neden olur. Sağlığınızı da etkileyecek bu yanlış seçimler sütyen ölçülerini bilmemekten kaynaklanır. Sütyen alırken önce ölçülere hâkim olmak gerekir. Sütyen bedenleri ise belirlenmesi çok zor olmayan ama yöntem bilmeyi gerektiren bir konudur.

Sütyen Ölçüsü Nasıl Belirlenir?

Kadın sütyen ölçüleri iki değerden oluşur. Bu ölçülerin ilki beden ölçüsü adı verilen sırttan göğüs altına kadar olan uzaklığı ifade eder. Sütyen bedeninizin ölçüsünü belirlemeniz için bir mezura kullanmanız yeterlidir. Göğüs altı hizasından tüm sırtınızın çevresini dolaşacak şekilde mezuranın iki ucunu bir araya getirerek doğru sütyeni almak için beden ölçünüzü alabilirsiniz. Bu işlem sırasında mezuranın kaymamasına ve bedeninize bol ya da dar gelmemesine özen gösterin. Mezuranın bedeninize yatay gelecek şekilde durması da sizi doğru sonuca götürecektir.

Sütyen beden ölçüleri beşer santimetrelik birimler halinde yükselir. Meme altınızın çevresi 70 cm ve altı bir değerse sütyen ölçünüz en küçük sütyen bedeni olan 70’dir. 71-75 cm arası 75 beden, 76- 80 cm arası 80, 81-85 cm arası 85, 86-90 cm arası değerler 90, 91-95 cm arası 95 beden ve 96-100 cm arası 100 bedendir. 100 cm üzerindeki meme altı çevresi değeri ise 105 beden ve üzerine denk gelir.

Özel Kadınlar İçin Eşsiz Sütyen Modelleri

Stilimon iç giyim koleksiyonun en dikkat çekici parçalarından olan sütyenler, mükemmel kalıbı ile vücudunuzu en ideal forma sokuyor. Dik, asil ve göz kamaştırıcı bir görüntüyü destekleyen keyifli tasarımlar sayesinde göğüsler kıyafetlerin içinden daha doğal görünebiliyor. Yumuşacık kumaşı ve konforlu tasarımıyla, Stilimon ürünleri kadınlara hareket özgürlüğü tanıyor. Göğüs formunuza uygun sütyen modellerini uygun fiyat avantajları hemen keşfedin, stilinizi yükseltirken konforu gün boyu elden bırakmayın.

Sütyen ölçülerinde ikinci değer cup, yani bone ölçüsüdür. Beden ölçüsünde vücut genişliği önemli iken cup ölçüsünde göğüs büyüklüğü esas alınır. Cup ölçüsü de yine bir mezura ile belirlenir. Mezurayı sırtınızdan başlayarak göğsün en yüksek yerinden, yani uç kısmında geçirmeniz gerekir. Çıkan değer göğüs altı çevresinden daha yüksek olacaktır. Elde edilen bu iki değer arasındaki fark hesaplanır ve sütyen beden ölçüsü harf karşılığına bakılır. Sütyen harfleri A, B, C, D ve DD şeklindedir. Göğüs üstü çevreniz ile göğüs altı çevreniz arasındaki fark 6,5 santimetreden küçük çıkıyorsa cup ölçünüz A’dır. Bu fark 6, 5 ila 13 cm arasında ise B, 14- 19, 5 cm arası C, 19,5- 26 cm arası D, çıkan değer 26 santimetreden büyükse DD sizin cup ölçünüzdür.

Vücutlarını daha iyi ve rahat hissettirmek isteyen kadınların iç giyim ürünlerini tercih etmeleri kaçınılmazdır. Stilimon geniş kapsamlı iç giyim koleksiyonu ile her çeşit vücut tipine sahip kadınlara uygun en iyi sütyen modelleri sunar.

Sütyen kullanım alışkanlıkları ve amaçlarına bağlı olarak farklı tasarımlara sahip birçok sütyen modellerinden bahsetmek mümkündür. Aynı zamanda, kadın iç giyim dünyasının daha çok küçük beden sütyen ürünlerini ön plana çıkardığı göz önünde bulundurulduğunda, Stilimon tasarım ve fonksiyonel noktada fark yaratan büyük beden sütyen modelleri de sunmaktadır.

Sütyen Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sütyen satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalar şöyle listelenebilir:

  • Sütyen ve benzeri kadın iç çamaşırı satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ürünün vücuda oturup oturmaması durumudur. Dolayısıyla sütyen ürünlerini satın alırken sütyenin göğüs kafesinize tam olarak oturacağından emin olmalısınız.
  • Sütyen satın alırken doğru bedeni seçmek gerekmektedir. Eğer göğüs ölçünüzü bilmiyorsanız bu noktada, Stilimon yol gösterici olması adına Beden Ölçüsü Nasıl Alınır içeriği ile detaylı bir ölçü tablosu sunmaktadır.
  • Kadın sütyen modellerinden birini satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise sütyenin ürün özelliklerine odaklanmaktır. Bu süreçte kullanım alışkanlıklarınızı göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Örneğin; sürekli destekli sütyen kullanıcıysanız desteksiz sütyen modellerini denemeden önce ürün içeriğini iyice gözden geçirmeniz gerekir.
  • İnternetten sütyen satın alırken ürün görselleri ile ürün açıklamaları farklı olabilmektedir. Bundan dolayı ürün bilgilerinin detaylı bir şekilde yer aldığı ürün açıklaması kısmı dikkate alınmalıdır.
  • Sütyenler kadın iç giyim ürünleri arasında bulunmaktadır. Dolayısıyla bu tür ürünlerin satın alındıktan sonra değişim veya iadeleri sağlanamamaktadır. Bu durumda model, renk, tasarım, beden gibi ürün özelliklerinin seçimi iyi yapılmalıdır.

Sütyen Ürünlerinin Özellikleri Nedir?

Bayan sütyen ürünlerinin renk, beden ve model gibi birçok özelliğinden bahsetmek mümkündür. Stilimon sütyen modellerinde ondan fazla renk seçeneği sunar. Bunlar arasında yaygın olarak siyah, beyaz, ten, ekru, fuşya, gri, gül kurusu, lacivert, parlament ve vişne gibi renklerden söz edilebilir.

Sütyenlerin üretim aşamalarında kullanılan malzemelerden kaynaklı olarak da bir çeşitlilik vardır. Pamuk, penye, dantel, elastan, dikişsiz gibi farklı kumaş ve model seçeneklerinin olduğu ifade edilebilir. Örneğin; biyeli desenli sütyen daha çok sporcu sütyeni olarak tercih edilir. Dolayısıyla sporla ilgilenen kadınların sık tercih ettikleri sütyen modelleri arasında yer alır.

En büyük bedenli sütyen 120 ve 120B ölçülerine sahip modellerdir. Göğüs altının 108-112, göğüs üstünün 132-134 cup ölçüsü olduğu en büyük sütyen bedeni için DD veya E cup ölçülerinin de kullanıldığı söylenebilir.

Büyük bedenli sütyen takım olarak da tercih edilebilir. Bunlar arasında büyük beden dantelli sütyen takımları, destekli sütyen takımları, desteksiz sütyen takımları, klasik sütyen takımları ve straplez sütyen takımları vardır.

Sütyen Fiyatları Nedir?

Sütyen fiyatları 18 TL’den başlar. Sütyen ürünlerinin fiyat aralığı ortalama 18 TL ile 325 TL arasında değişir.

Sütyenlerin fiyatlarının belirlenmesinde üretim sürecinde kullanılan malzeme, tasarım detayları, renk, model, kumaş özellikleri ve benzeri birçok durum etkili olmaktadır.

Stilimon sütyen ürünlerinin toptan satışını yapmaktadır. Sütyen toptan satış fiyatları için Stilimon’un deneyimli ekibi ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Sütyen Modelleri Nelerdir?

Stilimon kadınlara ihtiyaçları olan tüm rahatlığı ve cazibeyi sunmak için en iyi sütyen markaları ile en iyi sütyen koleksiyonlarını sunarak adeta fark yaratmaktadır. Bu sayede, kendiniz için en doğru sütyen modellerini keşfederek, kendinizi sıkıcı iç çamaşırlarına mahkûm etmekten hemen kurtarabilirsiniz.

Sütyen Modelleri:

Büstiyer: Bir çeşit sütyen görevi gören büstiyer sütyen modelleri göğüslerini dolgun göstermek isteyen kadınların tercihleri arasındadır. Bazı büstiyerler tek başına giyilebileceği gibi elbise gibi kıyafetlerin altına da giyilebilir. Ayriyeten askısız sütyen çeşitleri arasında oldukları söylenebilir.

Dantelli Sütyen: Kullanım alışkanlığına bağlı olarak sık tercih edilen modellerden biri olan dantelli sütyen ürünleri seksi ve tarz görünmek isteyen kadınlar için idealdir. Yoğun olarak siyah, beyaz, ten ve ekru renklerinde üretilir.

Dekolte Sütyen: Bazı kıyafetlerin altına giyilen sütyen çeşitleri uygun olmamaktadır. Bundan dolayı dekolteli sütyen modeli geliştirilmiştir. Hem dekolteli giysilerin altına rahatlıkla giyilebilir hem de çekici görünmek isteyen kadınların tercihi olabilir.

Destekli Sütyen: Göğüslerinin küçük olduğunu düşünen kadınların favorileri arasında bulunur. Nitekim seçilen sütyenin modeli göğsünüz için yeterli desteği sağlamazsa vücut hatlarınız iyi bir görünüme sahip olmayacaktır. Dolayısıyla vücudunuz için en ideal desteği verecek olan destekli sütyen ürünlerine yönelmek doğru bir karardır.

Desteksiz Sütyen: Boş cup olarak bilinen desteksiz sütyen modelleri destekli sütyenlere göre herhangi bir özel sünger ya da silikon gibi maddeler içermez. Aynı zamanda balensiz sütyen çeşitlerinden biri olduğu da söylenebilir.

Dikişsiz Sütyen: genellikle polyamid ve elastan karışımı malzemeden üretilen dikişsiz sütyen modelleri sporcular tarafından sıkça tercih edilir. Toparlayıcı özellikleri ile öne çıkarlar. İnce askılı, kalın askılı, yuvarlak yaka gibi farklı tasarımlara sahiptir.

Sporcu Sütyen: Mikrofiber sporcu sütyeni aynı zamanda dikişsiz sütyenler arasında bulunur. Toparlayıcı özellikleri sayesinde, spor sırasında göğüslerin hareket etmesini engeller. Kalın askılı, ince askılı, U yaka gibi çeşitli modelleri bulunmaktadır.

Straplez Sütyen: dekolteli sütyen benzeri bir model olan straplez sütyen askılı, askısız ya da omuz dekoltesi bulunan çeşitli giysilerin altına giyilmektedir. Ayarlanabilir ya da çıkarabilir askılara sahip olan straplez sütyenler destekli, desteksiz, balenli gibi farklı modeller de içermektedir.

Sütyen Aksesuarları: Sütyen yıkama topu, sütyen agrafları, sütyen klipsleri, push-up gibi ürünler sütyen aksesuarları kategorisinde bulunmaktadır. Tüm sütyen ürünleri ile uyumlu olan sütyen aksesuarları farklı renk seçenekleri ile sunulur.

Toparlayıcı Sütyen: Genellikle büyük göğüslere sahip olan kadınlar tarafından tercih edilen toparlayıcı sütyen sayesinde göğüslerin daha dik, toplu ve şekilli durması sağlanır. Aynı zamanda sporla uğraşan kadınların da sık kullandıkları modellerden biridir.

Emzirme Sütyeni: Yeni doğum yapmış kadınlar için ideal olan emzirme sütyeni tercihe bağlı olarak dikişsiz, pusp up gibi tarzlarda mevcuttur. Zengin renk ve beden seçenekleri ile en iyi emzirme sütyenleri Stilimon’da!

Sütyen Benzeri Diğer İç Giyim Ürünleri Nelerdir?

Sütyen benzeri diğer iç giyim ürünleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.