+18 İçerik 18 yaş altına olumsuz örnek oluşturabilir. 18 yaş üzeri iseniz girişe tıklayın.. Giriş Çıkış x
sadsad x
asdasd

Toplam 21 ürün görüntüleniyor.

1 2
1 2

Destekli Sütyen Nedir?

Tüm kadınlar için vazgeçilmez bir ihtiyaç olan sütyen, günümüzde birçok farklı çeşit ve modelde üretilmketedir. Bu geniş ürün yelpazesinin içinden seçim yapmak zor gelse de aslında tercihimizi belirleyen vücut yapımız ve gereksinimlerimiz oluyor. Örneğin spor yapan kadınlar aktivite esnasında sporcu sütyenlerini kullanıyorlar. Büyük ya da deforme olmuş göğüslere sahip kadınların tercihi toparlayıcı sütyen modelleri oluyor. Göğüslerinin olduğundan daha büyük görünmesini isteyenler ise yarım destekli sütyen ya da tam destekli sütyen çeşitlerine yöneliyor.

Destekli sütyenler, push up sutyen adı ile de bilinen ve son yıllarda kadınların en çok tercih ettiği iç giyim ürünlerinden biri. Bu sütyen modelinin alameti farikası ise cup kısmının altında gizli. Sütyenin göğsü kavrayan bölümünün altta kalan kısmına yerleştirilen jel ya da kumaş dolgu malzemesi göğsü büyütmeye ve kaldırmaya olanak sağlar. Ayrıca sütyenin tasarımı gereği ayrık olan göğüsler de birbirine yaklaştırılabiliyor. Destekli sütyende bulunan dolgu malzemesinin büyüklüğüne göre göğüs bedeni istendiği kadar büyütülebiliyor ve böylece kıyafetlerin altında oldukça şık bir görünüm elde edilir.

Destekli Sütyen Neden Kullanılır?

Destekli sütyenlerin kullanım amacı temelde göğsün büyük gözükmesini sağlamaktır. Push up, yani destekli ve dolgulu sütyen farkı tam da burada ortaya çıkar. Dolgulu sütyenler sadece göğsü büyütme amacı ile takılırken, destekli sütyenler göğüslerin dik durmasını da garanti eder. Büyütme işlevinin yanında göğüslerin daha dik algılanması ve ayrık durmaması için de kullanılan destekli sütyenler estetik açıdan hoş ve kadınsı bir görünüm yakalamak için ideal ürünlerdir.

Destekli sütyen modelleri göğüz ölçüsünün istendiği oranda büyütülmesini sağlar. Göğüs ölçüsünün az miktarda büyümesini isteyen kadınlar yarım destekli sütyen tercih ederken, tam destekli sütyen ile ölçü bir beden büyütülmüş olur. Eğer daha da büyük göğüsler isteniyorsa çift destekli sütyen çeşitleri kullanılmalıdır.

Destekli sütyenlerin de diğer sütyen modelleri gibi birbirinden farklı çeşitleri bulunmaktadır. Destekli sporcu sütyeni rahatına düşkün ve çok hareket eden kadınlar için uygunken, balenli destekli sütyen modelleri göğüsleri toparlama işlevini de yerine getirdiği için deformasyona uğramış göğüsler için idealdir. Destekli straplez sütyen modelleri ise askısız abiyelerin ve straplez bluzların içine rahatlıkla giyilebilen şık parçalardır.

Siz de pek çok tanınmış ve güvenilir markanın iç giyim ürününe yer veren Stilimon’da mutlaka ihtiyacınıza göre bir destekli sutyen bulabilir ve Stilimon kapıda ödeme avantajları ile bu ürünlere sahip olabilirsiniz.  

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.